(048)771-13-18, (048)771-13-15

(048)771-13-18, (048)771-13-15

grekovka@gmail.сom

grekovka@gmail.сom

ПАМ’ЯТАЄМО…

ПАМ’ЯТАЄМО…

Упродовж своєї історії людство пережило багато катастроф і трагедій, проте жодна з них за масштабами не може зрівнятися із Другою світовою війною. Щоб гідно вшанувати всіх загиблих, важливо не ділити втрати залежно від прапорів, під якими вояки йшли в бій, бо війна це завжди трагедія для всіх, кого вона торкнулася.

У 2014 р. Україна приєдналася до європейської традиції вшанування 8 і 9 травня, як днів пам’яті та примирення, відповідно до Закону України від 29.05.2023 року з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Символом пам’яті та примирення став червоний мак.

Як зазначив сучасний український історик Ю. Шаповал: «…Не слід святкувати загибель людей і колапс мирного, нормального життя. Ми повинні мати День перемоги і пам’яті. Прислухаймось до історії, відчуймо мовчання тих, кого немає сьогодні з нами, тих, хто був правдивим визволителем людства від нацистської чуми. І тоді зрозуміємо: це не день парадів, демонстрації сили… Ось так важлива для людства подія виявилась ніби розділеною навпіл…»

Здобувачам освіти ОХФК імені М.Б. Грекова важливо пам’ятати, шанувати та впевнено йти до перемоги, бо це ваш шанс на мирне майбутнє.

Пропонуємо вам переглянути відеоматеріал https://msio.com.ua/katalogjuk та попрацювати з електронними посиланнями на джерела про Другу світову війну.

Україна у Другій світовій війні : історія про початок та кінець Другової світової війни, новий порядок, колабораціонізм та рух опору. Історія України в історіях : лекція 26. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ed-era.com/projects/znohistory/m5/l26

8 травня вшановуємо пам’ять борців з нацизмом і жертв Другої світової війни (інфографіка) : [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/8-travnya-vshanovuyemo-pamyat-borciv-z-nacyzmom-i-zhertv-drugoyi-svitovoyi-viyny-infografika

Макар Ю. Друга світова війна в долях українців [Електронний ресурс] / Ю. Макар // Волинь і волиняни у Другій світовій війні : збірник наукових праць. – Режим доступу: https://core.ac.uk/download/pdf/153584295.pdf

Add a Comment

Your email address will not be published.