
6 березня в Одеському художньому фаховому коледжі імені М.Б. Грекова, на запрошення викладача-куратора Андрія Ахтирського, відбулася творча зустріч із художником, сценаристом, режисером, письменником та військовослужбовцем – Валерієм Пузіком, з яким він познайомився в Одесі у 2015 році.
Валерій Пузік народився 1987 року в селі Теліжинці на Хмельниччині. За освітою – художник-дизайнер. У січні 2015 пішов добровольцем на фронт. Брав участь у бойових діях на Донбасі в складі 5 батальйону Добровольчого українського корпусу Правого Сектора (ДУК ПС). З березня 2022 року служить у Збройних Силах України.
За три роки служби на передовій він зміг реалізувати дуже багато мистецьких та літературних проєктів. Серед літературного доробку митця книги – «З любов’ю – тато!», «Бездомні пси», «Моноліт», «Я бачив його живим, мертвим і знову живим», «Шахта. Ранкове зведення», «Тимчасово невстановлені», «Делфі та чарівники», «Наші Котики. Бліндаж» (у співавторстві). Також він упорядковує, пише передмови та ілюструє видання побратимів, друзів.
Учасник виставок живопису та графіки в Україні та за кордоном. Зокрема: «Інкубаційний період» (Кам’янець-Подільський), «Відлуння» (Одеса), «Примарна зона» (Львів), «Моя армія. Бачити серцем» (Музей історії Києва). Роботи Валерія Пузіка стали надбанням багатьох колекцій по всьому світу.
Валерій Пузік – режисер документальних короткометражних стрічок, а також відеопоезій. У лютому 2015 року він разом з побратимами зняв короткометражний документальний фільм «Перемир’я». Деякі короткометражні стрічки брали участь у фестивалі CYCLOP-2014 та CYCLOP-2015.
Під час зустрічі Валерій Пузік розповів про свій шлях на фронті, про мистецтво в умовах війни, яке дає надію та допомагає вижити. Присутні побачили авторське відео де художник малює картини на ящиках від боєприпасів, деякі з них були продані на аукціонах у різних країнах світу – це допомогло закрити потреби частини, купити одяг, взуття, спальники… Левова частка виручених коштів пішла на оптику для одеської ППО.
Своєю творчістю він доводить, що мистецтво – справжній інструмент боротьби навіть у найбуремніші часи.
Під час зустрічі Валерій Пузік подарував для Бібліотеки ОХФК імені М.Б. Грекова збірку поезій «Перед лицем війни» (Львів, 2022) це перший випуск серії «Бібліотека української поезії» та збірку інтерв’ю Наталії Корнієнко «Слова і кулі» (Харків, 2024), де опубліковано розмову з Валерієм Пузіком
«Війна – це коли кожен робить усе, що може».
Вдячні, пану Валерію за важливу зустріч та книжкові подарунки!

