(048)771-13-18, (048)771-13-15

(048)771-13-18, (048)771-13-15

grekovka@gmail.сom

grekovka@gmail.сom

 До Дня художника України! 14 жовтня 2024 року у Бібліотеці ОХФК імені М.Б. Грекова відбулося нагородження активних студентів освітньо-професійної програми «Художнє оформлення». Викладач-куратор та натхненник Віктор Гоманюк отримав ПОДЯКУ, а здобувачі – авторські, креативні значки з логотипом ART LIBRARY GREKOVKA. Автор логотипу – Анна Храмченко (ХО-22).

Вітаємо!

Мрійте!

Дійте!

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек!

Щорічно 30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день
бібліотек, відповідно до Указу Президента України «Про встановлення
Всеукраїнського дня бібліотек» від 14 травня 1998 р. №471/98.
У цей святковий день в Бібліотеці Одеського художнього фахового
коледжу імені М.Б. Грекова відбулося урочисте нагородження
адміністративно-викладацького складу найстарішого художнього
навчального закладу півдня України, почесних дарувальників Благодійної
акції «Подаруй бібліотеці українську книгу!», яка стартувала 1 квітня 2024
року. Під час акції Бібліотека отримала у дарунок 100 примірників видань,
які значно поповнили бібліотечний фонд. Списки подарованих видань були
складені та виставлені на головному сайті Коледжу.
Дарувальники отримали оригінальні, стильні, авторські значки-
логотипи Бібліотеки ОХФК імені М.Б. Грекова, які візуально схожі на
«смайлик» (логотип має круглу форму, з написом по-кругу ART LIBRARY
GREKOVKA, по середині аркуші розгорнутої книжки, у верхній частині
овальна палітра з красками, у нижній – пензлик). Авторка логотипу − Анна
Храмченко, студентка 2 курсу «Художнє оформлення» ОХФК імені М.Б.
Грекова.
Завжди раді книжковим дарункам та запрошуємо викладачів та
студентів ознайомитися з подарованими виданнями. Долучайтеся до акції!
Висловлюємо щиру подяку почесним дарувальникам
КЗ «Одеський художній фаховий коледж імені М.Б. Грекова»
КОСМІНІЙ Ользі Георгіївні – викладачу математики, директору
ОХФК імені М.Б. Грекова, заслуженому працівнику культури України;
ПУТЕЙКО Ірині Володимирівні – викладачу спеціальних дисциплін
вищої категорії, викладачу-методисту, заступнику директора з навчальної
роботи ОХФК імені М.Б. Грекова, художниці монументально-декоративного
мистецтва, живописцю, члену НСХУ;
ЛУКІНУ Миколі Борисовичу – випускнику та викладачу спеціальних
дисциплін, голові циклової комісії освітньо-професійної програми
«Живопис» ОХФК імені М.Б. Грекова, живописцю, графіку, арт-експерту;
ГЛАВЕНЧУК Олені Борисівні – випускниці та викладачу
спеціальних дисциплін, методисту вищої категорії ОХФК імені М.Б. Грекова,
живописцю, члену НСХУ;
ГОМАНЮКУ Віктору Миколайовичу – викладачу спеціальних
дисциплін, голові циклової комісії освітньо-професійної програми «Художнє
оформлення» ОХФК імені М.Б. Грекова, художнику, куратору мистецького
проєкту «Мамай мандрує», члену НСХУ;
ЛАЗАРЦЕВІЙ Лідії Вікторівні – випускниці та викладачу
спеціальних дисциплін, голові циклової комісії освітньо-професійної

програми «Художнє декорування середовища» ОХФК імені М.Б. Грекова,
члену НСХУ;
ПОГОРЕЛІЙ Анні Олександрівні – викладачу української мови та
літератури, голові циклової комісії загальноосвітніх дисциплін ОХФК імені
М.Б. Грекова;
СОЛДАТЕНКО Ользі Дмитрівні – випускниці та викладачу
спеціальних дисциплін вищої категорії, завідувачці підготовчим відділенням
ОХФК імені М.Б. Грекова, живописцю, учасниці Міжнародних проєктів та
виставок сучасного мистецтва;
БОНДАРЧУК Олександрі Олегівні – викладачу спеціальних
дисциплін ОХФК імені М.Б. Грекова;
ЗІЛЬБЕРБЕРГУ Юрію Давидовичу – випускнику та викладачу
спеціальних дисциплін ОХФК імені М.Б. Грекова, скульптору, живописцю,
графіку, члену НСХУ.

Квест-екскурсія «Бібліотечні лабіринти»

Одеської обласної універсальної наукової 

бібліотеки ім. М.С. Грушевського

30 вересня 2024 року групи ХДС-21 та ХДС-22 ОХФК імені М.Б. Грекова під керівництвом бібліотекарки  Лілії Вукович та викладача- куратора Олександри Бондарчук відвідали чудову та пізнавальну квест-екскурсію «Бібліотечні лабіринти». Екскурсійний похід подарував здобувачам море позитиву, щирі емоції, дружні фото на згадку, нестримне бажання поділитися почутими міфами під час екскурсійної програми, в рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Фахівці бібліотеки вперше дозволили зазирнути у таємне книгосховище – це місце, де зберігаються книжкові скарби, а також зацікавили здобувачів внутрішніми робочими процесами бібліотеки.

Бібліотека коледжу отримала книжковий подарунок − це посібник-практикум з української мови для початківців «Паляниця». (Тернопіль, 2023). Дякуємо фахівцям Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського за корисний подарунок та цікавий захід і щиро вітаємо з Всесвітнім днем бібліотек!

Дякуємо за фото Катерині Галенко.

Екскурсія до Одеської національної наукової бібліотеки

Сьогодні Одеська національна наукова бібліотека радо приймала студентів-першокурсників Жив-11 та Жив-12 ОХФК імені М.Б. Грекова на чолі з викладачем-куратором Юлією Олевич та бібліотекарем Лілією Вукович. Оглядова екскурсійна програма була насичена та корисна. Приємне спілкування, щирі емоції та нестримне бажання доторкнутися до її величності КНИГИ, гортаючи сторінки видань із книжкових експозицій, які були розгорнуті у читальному залі Книгозбірні – «Два кольори…»: до 95-річчя від дня народження Алли Горської, української художниці, громадської діячки, дисидентки, та  Дмитра Павличка, українського поета, перекладача, літературного критика, громадського і політичного діяча, Героя України.

Фахівці ОННБ поділилися знаннями, а здобувачі освіти були уважними слухачами. Не шкодуйте ні про що і завжди дивіться вперед з оптимізмом і посмішкою…

Плекаємо надію на подальшу співпрацю на мистецькій ниві!

КИРІАК КОСТАНДІ В ОДЕСІ

7 червня 2024 р. фахівці Бібліотеки ОХФК ім. М. Б. Грекова підготували книжкову експозицію, присвячену Киріаку Костанді для візуально-дослідницької роботи над дипломними проєктами. Студенти (ХО-31) та (ХО-32) прослухали надихаючу лекцію про життя та творчість К. К. Костанді, яку провела Олена Дьякова, архітекторка, фахівець Одеської філії Грецького фонду культури (ГФК), членкиня Одеської обласної Ради миру, студентка Університету третього віку. Дякуємо, пані Олені Дьяковій та Віктору Гоманюку, голові циклової комісії освітньої програми “Художнє оформлення”, викладачу спеціальних дисциплін ОХФК імені М. Б. Грекова за організацію заходу!

Відкриття меморіальної дошки М.М. Миклухо-Маклаю

28 травня, на Всеукраїнський день краєзнавства відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки вченому-мандрівнику і гуманісту, правозахиснику, антропологу, етнографу українського походження Миколі Миколайовичу Миклухо-Маклаю (1846-1888), який кількаразово відвідував Одесу. Пам’ятний знак встановлено на фасаді будинку (вул. Пастера, 36), у якому мешкав і працював Ілля Ілліч Мечников (1845-1916). Автор скульптурної частини пам’ятної дошки – випускник Греківки (1972 р.), член НСХУ, заслужений художник України Микола Худолій. Ініціатор проєкту − краєзнавець, публіцист Антон Гриськов. Вітаємо культурно-мистецьку громадськість  Одеси з визначною подією!

ПАМ’ЯТАЄМО…

Упродовж своєї історії людство пережило багато катастроф і трагедій, проте жодна з них за масштабами не може зрівнятися із Другою світовою війною. Щоб гідно вшанувати всіх загиблих, важливо не ділити втрати залежно від прапорів, під якими вояки йшли в бій, бо війна це завжди трагедія для всіх, кого вона торкнулася.

У 2014 р. Україна приєдналася до європейської традиції вшанування 8 і 9 травня, як днів пам’яті та примирення, відповідно до Закону України від 29.05.2023 року з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Символом пам’яті та примирення став червоний мак.

Як зазначив сучасний український історик Ю. Шаповал: «…Не слід святкувати загибель людей і колапс мирного, нормального життя. Ми повинні мати День перемоги і пам’яті. Прислухаймось до історії, відчуймо мовчання тих, кого немає сьогодні з нами, тих, хто був правдивим визволителем людства від нацистської чуми. І тоді зрозуміємо: це не день парадів, демонстрації сили… Ось так важлива для людства подія виявилась ніби розділеною навпіл…»

Здобувачам освіти ОХФК імені М.Б. Грекова важливо пам’ятати, шанувати та впевнено йти до перемоги, бо це ваш шанс на мирне майбутнє.

Пропонуємо вам переглянути відеоматеріал https://msio.com.ua/katalogjuk та попрацювати з електронними посиланнями на джерела про Другу світову війну.

Україна у Другій світовій війні : історія про початок та кінець Другової світової війни, новий порядок, колабораціонізм та рух опору. Історія України в історіях : лекція 26. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ed-era.com/projects/znohistory/m5/l26

8 травня вшановуємо пам’ять борців з нацизмом і жертв Другої світової війни (інфографіка) : [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/8-travnya-vshanovuyemo-pamyat-borciv-z-nacyzmom-i-zhertv-drugoyi-svitovoyi-viyny-infografika

Макар Ю. Друга світова війна в долях українців [Електронний ресурс] / Ю. Макар // Волинь і волиняни у Другій світовій війні : збірник наукових праць. – Режим доступу: https://core.ac.uk/download/pdf/153584295.pdf

 «І лине Чорнобильський дзвін…»

26 квітня – трагічна дата, цей день – реквієм за загиблими ліквідаторами, жертвами Чорнобильської катастрофи.

В Одеському художньому коледжі ім. М.Б. Грекова пройшов вечір пам’яті «І лине Чорнобильський дзвін…». Студенти другого курсу провели велику пошукову роботу в бібліотеках міста.

Представлені факти, фотографії, уривки з творів про Чорнобильську трагедію змусили багатьох замислитися над найболючішими проблемами сьогодення. Адже сімдесят шість міст і сіл України, колись родючі землі Полісся стали зоною відчуження.

У рамках вечора пам’яті, у бібліотеці коледжу було підготовлено тематичну виставку «Ударив чорний дзвін…». Завідувачка бібліотеки Тетяна Іванова розповіла студентам про зібрані в експозиції документальні та наукові збірники, монографії та літературно-художні твори з фонду бібліотеки про трагедію Чорнобиля.

Треба зробити все можливе, щоб екологічні біди не повторювалися. Як зазначила учасниця заходу, студентка коледжу Софія Топор:  Кожен справжній патріот своєї Батьківщини повинен берегти свою землю, піклуватися про її благополуччя, щоб чудові краєвиди завжди милували людське око. 

38 років тому сталася найбільша в історії людства аварія на атомній електростанції. Серед природних і техногенних катастроф Чорнобильська трагедія посідає особливе місце. Аварія на атомній станції сколихнула тоді весь світ. Вибух і пожежа на четвертому блоці Чорнобильської АЕС призвели до людських жертв і радіоактивного забруднення місцевості.

Студентський вечір пам’яті «І лине Чорнобильський дзвін» // ТРК «Град». – 2024. – 26 квітня. – Режим доступу : https://grad.ua/news/99492-studentskij-vechir-pamjati-i-line-chornobilskij-dzvin.html

241

Вітаємо із славним 85-річним ювілеєм Віктора Васильовича Маринюка (нар. 10.04.1939 р. в с. Казавчині на Кіровоградщині), відомого українського художника в галузі монументально-декоративного мистецтва, одного із яскравих представників андеграунду, члена Національної спілки художників України, члена творчої групи «Мамай», заслуженого художника України, випускника Одеського державного художнього училища ім. М. Б. Грекова (1967).

Бажаємо Вам міцного здоров’я і творчого довголіття, невичерпного натхнення для створення унікальних шедеврів, радості і повної гармонії в душі, і в житті, миру і добра! Многая літа!

Література про митця:

Віктор Маринюк : живопис, графіка, скульптура : [каталог] / упоряд. Віктор Маринюк ; вступ. сл. В. Басанець ; пер. англ. В. Коляда ; фот. Г. Е. Квасний. – Одеса, 1996. – [26] с. : кольор. фотоіл., портр. – Автограф авт.

Маринюк Віктор Васильович / Т. В. Басанець // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ, 2018. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-65700

Маринюк Віктор Васильович : монументаліст, графік // Довідник членів Спілки художників України : до 60-річчя заснування Спілки художників України / гол. ред. О. М. Мїщенко. – Київ, 1998. – C. 93. – Режим доступу: https://shron1.chtyvo.org.ua/Spilka_khudozhnykiv_Ukrainy/Dovidnyk_chleniv_Spilky_khudozhnykiv_Ukrainy.pdf?

Віктор Маринюк. «Жити уважно» / Володимир Петрашик // Образотворче мистецтво. – Київ. – 2020. – № 3/4. – С. 88 – 89.

У пошуках нової мови / Микола Суховецький // Думська площа. – 2000. – 10 листопада. – С. [1], 9 : портр. іл. – (Мистецький простір).

«Місто сонця» Віктора Маринюка : [про ретроспективну виставку в Музеї західного і східного мистецтва, 11 жовтня 2012 р.] / Володимир Кудлач // Віртуальна галерея «На Херсонській» : Одеська національна наукова бібліотека : офіц. вебсайт. – Режим доступу: https://odnb.odessa.ua/view_artGlry.php?artid=kherson&st=vmar

Віктор Маринюк [Електронна копія] = Viktor Marynyuk : живопис, графіка, скульптура : [альбом] / Нац. спілка художників України. – Електрон. текст. дані (1 файл : 16,5 МБ), 2006 (Київ : НБУ ім. Ярослава Мудрого, 2015). – (Наш час – наш простір / за ред. М. Маричевського ; кн. 19). – Режим доступу: https://elib.nlu.org.ua/view.html?&id=6571

Віктор Маринюк : [біогр. довідка] // Бібліотека українського мистецтва. – Режим доступу: https://uartlib.org/ukrayinski-hudozhniki/marynyuk-viktor/

Книги – кораблі думки, що мандрують хвилями часу

У бібліотеці Одеського художнього фахового коледжу ім. М.Б. Грекова студенти першого курсу провели літературну вікторину: «Книги – кораблі думки, які мандрують хвилями часу».

Робота бібліотеки зі студентами починається з першокурсників, бо від уміння працювати з джерелами залежить не лише процес навчання, а й подальша професійна та творча діяльність.

Щоб зацікавити учнів у бібліотеці проводять різноманітні заходи. Як розповіла завідувачка бібліотеки Тетяна Іванова, тут організовують виставки, проводять тематичні екскурсії, які доступно роз’яснюють першокурсникам про роботу бібліотеки, а також розвивають у них навички вивчення джерел і популяризують читання.

За словами однієї з організаторок, студентки Анна Храмченко, книжка живе поруч із людиною все життя. Коли читаєш книгу, занурюєшся в її глибину, то розумієш, скільки всього вона може в собі вмістити. Книга не тільки будить уяву, а й кличе до дії.

Студентка Ксенія Камнєва вважає, що чим більше вона читає, тим краще починає розуміти навколишній світ. На її погляд, книжку можна порівняти лише з морською глибиною, таємничою, що захоплююче вабить відкриттями.

Викладач української мови та літератури коледжу Анна Погорела наголосила, що дивовижно розуміти, що до тебе цей твір читали тисячі й тисячі людей. Здається, вгадуєш їхні думки, живеш їхніми почуттями, і це лише допомагає глибше зрозуміти авторський задум. Так, книжкова морська глибина дарує людям дорогоцінні перли.

У бібліотеці Одеського художнього фахового коледжу ім. М.Б. Грекова зібрана унікальна колекція книг рідкісних видань, альбомів, журналів, атласів. Отже, ніякі  сучасні гаджети не можуть замінити людині щасливих годин спілкування із книгою.

 Книги – кораблі думки, що мандрують хвилями часу // ТРК «Град». – 2024. – 1 квітня. – Режим доступу : https://grad.ua/news/99233-knigi-korabli-dumki-scho-mandrujut-hviljami-chasu.html