(048)771-13-18, (048)771-13-15

(048)771-13-18, (048)771-13-15

grekovka@gmail.сom

grekovka@gmail.сom

День української писемності та мови

День української писемності та мови

27 жовтня в Україні відзначали День української писемності та мови. Свято започатковане 1997 року Указом Президента «Про День української писемності та мови» традиційно співпадає з Днем пам’яті Преподобного Нестора-літописця, який започаткував писемну українську мову. 

Напередодні, Дня української писемності та мови, 24 жовтня, у Бібліотеці Одеського художнього фахового коледжу імені М.Б. Грекована, відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Вивчаємо! Плекаємо! Бережімо!».

Першими познайомилися з експозицією здобувачі освіти ХО-22 разом з викладачем-куратором Анною Погорелою, які залюбки прочитали кращі уривки із своїх творів про мову та красу слова.

Викладач спецдисциплін Віктор Гоманюк, люб’язно надав для виставки цікаві роботи першокурсників трьох відділень: «Художнє оформлення», «Художнє декорування середовища» та «Скульптура». Серед представлених матеріалів – учбові завдання з предмету «Технології (шрифти)», а саме зразки шрифта (Курсив), яким написані крилаті цитати відомих українських класиків літератури й мистецтва та оригінальні, емоційно-фантастичні, розробки літер-образів «АПНЕ». Талановиті студенти оживили красу української мови в яскравих кольорах.

25 жовтня, здобувачі освіти та викладачі ОХФК імені М.Б. Грекова долучилися до написання традиційного Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Авторкою тексту цьогорічного радіодиктанту «Магія голосу» стала українська письменниця Оксана Забужко. Читав національний диктант поет, музикант, екоактивіст і військовий – Павло Вишебаба. І хоч текст був самобутньо новим подихом у творчості авторки, а написання цього тексту видалося для письменниці важким завданням, викладачі та здобувачі насолодилися написанням.

Вітаємо всіх, хто думає, спілкується, вчить чи вивчає українську мову, таку багатогранну та унікальну, яскраву та самобутню зі святом. Тож вивчаймо, плекаймо та бережімо українську мову, адже допоки вона живе – живе і нація.

Кращі уривки із творів студентів-другокурсників освітньо-професійної програми «Художнє оформлення» (викладач-куратор Анна Погорела)

«Про мову, красу слова…»

Анна Храмченко

«Рідна мова у ріднім домі», – знаємо ці слова ще з раннього дитинства, ще не розуміючи їх змісту. І аж тепер із гордістю вимовляємо: «калинова», «солов’їна», рідна українська мова.

Елліна Кірик

Українська мова – мова матері, це мова моя і твоя, це, зрештою, мова України. Я би хотіла, щоб кожен українець задумався над цим, адже саме через мову ми усвідомлюємо себе народом.

Марія Іванова

Мова – це характер народу. В ній відбито його національні звичаї, побут, нахили. Мова – це ще й історія народу. Від найдавніших часів наші предки залишили в мові свої глибокі сліди. У мові відбивається і пам’ять народу бо майбутнє виростає з минулого.

Ксенія Камнєва

І нашому поколінню треба плекати кожне слово рідної мови, передане нам у спадок від наших пращурів. Нам треба вивчати, розвивати, берегти свою мову, бо без неї народ перестає бути самостійним, незалежним і багатим.

Add a Comment

Your email address will not be published.