Щорічно в Україні у четверту суботу листопада відзначається національний пам’ятний день – День пам’яті жертв Голодоморів. Вперше вшановувати пам’ять жертв голодоморів почали в 1998 році, згідно з Указом Президента України. У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років – геноцидом Українського народу. Сьогодні цивілізований світ солідарний з українським народом та активно підтримує його – на державному рівні Голодомор визнали геноцидом парламенти 28 держав.
Цього дня українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв наймасовішого та найболючішого Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, які забрали життя мільйонів українців. Точну кількість жертв встановити неможливо, оскільки фіксація смертей була невигідною тодішній владі. За оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду, у 1932-1933 роках від голоду померло 10,5 мільйона українців… Збережемо пам’ять! Збережемо правду! Переможемо!
В 2024 році День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 23 листопада і проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів». Традиційно в цей сумний пам’ятний день українці відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики із зерном, колоски, свічки-лампадки до пам’ятних знаків та місць поховань жертв голодоморів. Запалюють свічки пам’яті на підвіконнях у домівках – як символ віри у майбутнє. о 16 годині, Україна схилить голови під час загальнонаціональної хвилини мовчання.
У Одеському художньому фаховому коледжі імені М.Б. Грекова пройшли заходи, присвячені цій скорботній сторінці українського народу. Здобувачі освіти професійно-освітніх програм «Художнє оформлення» та «Художнє декорування середовища» під керівництвом викладачів-кураторів: Віктора Гоманюка, Ольги Солдатенко, Анни Погорелої, Юрія Корбана підготували виставку плакатів «Хай не гасне пам’ять у серцях…» та флешмоб «Вогник свічки об’єднав нас у молитві».
Здобувачі освіти також брали участь в оформленні заходу до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів у листопаді 2024 року: Регіна Явтушинська ХДС-11 та Юрій Бурдейний ХДС-11. Викладачі: Ольга Косміна, Олена Главенчук, Ліана Діденко.
Байкєніч Г. Інформаційні матеріали до 91-х роковин Голодомору 1932-1933 років : [Електронний ресурс] / Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук, Володимир Тиліщак. ‒ Режим доступу: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-91-h-rokovyn-golodomoru-1932-1933-rokiv (дата звернення: 22.11.2024).