Комунальний заклад «Одеський художній фаховий коледж імені М.Б.Грекова»

Україна, м. Одеса
вул. Преображенська, 14/16
(048) 771-13-18
(048) 771-13-15
(048) 771-13-10
e-mail: grekovka@gmail.com

Скульптура

Історія скульптурного відділення веде свій літопис з 10 жовтня 1865. Першим, для навчання "ліпними мистецтву", взяли майстри С. Симонова. У 1869 році з Італії був запрошений Л. Іоріні, випускник Міланській академії. Він очолював скульптурне відділення, а також викладав малюнок, деякий час обіймав посаду консерватора школи (зав. навчальною роботою).

Б. Едуардові показав першу персональну скульптурну виставку в Одесі, створив першу художньо-промислове ательє з виготовлення мармурової і бронзової скульптури, а в 1918 році зайняв посаду професора скульптури в училище і незабаром став директором. Наступником Л. Іоріні був також скульптор І. мормонів.

Особливою різноманітністю викладання скульптури відрізнялося в 20-30 рр.., Коли училище перетворилося в Політехнікум, а потім в інститут. Скульптурний факультет тоді складався з 3 відділень: монументального, декоративно-виробничого, керамічного. Відрізнялися і методики викладання: реалістичним методам віддавав перевагу В. Яковлєв, "ліве" крило очолював П. Мітковіцер. У передвоєнні роки викладав доцент Г. Теннер. Після війни в училище приходять Ф. Чивокуня, Ф. Фальчук, М. Кіпніс, А. Чубин - це були, насамперед, практики: їх педагогічна діяльність сопрягалась з виконанням серйозних державних замовлень. Сьогодні це вже історія, а роботи педагогів скульптурного відділення знаходяться в різних музеях.

З моменту заснування і до теперішнього часу методика викладання скульптури стоїть на принципах академічної школи. Провідним видом залишається станкова скульптура. У програму навчання входить також проектування пам'ятників, меморіальних дощок, фонтанів, паркової та архітектурної пластики. Здобуваються навички формовки, лиття, роботи в матеріалі. Учні скульптурного відділення вивчають методику викладання та проходять педагогічну практику в школах.Хочу вчитися на цьому відділенні!