Комунальний заклад «Одеський художній фаховий коледж імені М.Б.Грекова»

Україна, м. Одеса
вул. Преображенська, 14/16
(048) 771-13-18
(048) 771-13-15
(048) 771-13-10
e-mail: grekovka@gmail.com

Художнє оформлення

Відділення "Художнє оформлення" працює в училищі з 1966 року. Це був час, коли в промисловій та соціально-побутовій сферах країни виникає потреба в художника-дизайнера. Спочатку програма навчання була орієнтована на оформлення промислових товарів і наочної агітації. Але протягом наступних років програма адаптується до базових художнім дисциплін: малюнок, живопис, основи композиції, а в спеціалізаціях розробляються різні напрямки: інтер'єр і екстер'єр будівель, оформлення книги, проекти малих архітектурних форм, плакат. Особливо продуктивними були 70-80-ті роки, коли на оформительское відділення приходять молоді викладачі зі спеціальною освітою: В. Гаря, М. Форощук, О. Декина, Н. Вершиніна, А. Дудкін та інші педагоги.

У 80-90-ті роки особливі досягнення помітні в області плаката - студенти училища неодноразово посідали призові місця на Всесоюзних виставках.

Особливу сторінку в історії училища займає графіка. У 1924 році при живописному факультеті відкривається відділення поліграфічного мистецтва. Тоді країні не вистачало художників-поліграфістів, тому головне завдання відділення полягала у підготовці фахівців для виробництва друкованої продукції. Навчальна програма мала 4 напрямки: офорт і ліногравюра, літографія, ксилографія і друкарня, де студент знайомився з набором і проходив практику безпосередньо в міських друкарнях. Провідними педагогами були М. Жук і В. Заузе. Саме в майстерні станкової графіки, яку очолював Володимир Христианович Заузе, розвивалися традиції реалістичного мистецтва. Поліграфічної майстерні керував Михайло Іванович Жук, який вважав, що потрібно боротися зі станковізма в поліграфії. Його майстерня приділяла велику увагу шрифту. За десять з гаком років це відділення домоглося величезних результатів - в училищі була своя літографська майстерня, своя друкарня. Друкарня друкувала підручники, методичні та наочні посібники для училища і виконувала замовлення ззовні. На жаль, в 1937 році все це було ліквідовано. Так блискуче розвинуте мистецтво графіки та поліграфічного майстерності було забуто на довгі 30 років. Сьогодні не все відновлено з втраченого, але історія, як і в бурхливі 20-і рр.., Вносить свої корективи.

Сучасна програма навчання орієнтована на формування в учнів образно-пластичного мислення, володіння різними композиційними прийомами і їх технічним втіленням.

Практика показала, що така підготовка дає можливість більш виважено вибрати майбутню спеціалізацію для продовження навчання, або відразу після закінчення училища реалізувати себе на практиці як художник-оформлювач широкого профілю.Хочу вчитися на цьому відділенні!